Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením webu vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookies. Více informacíSouhlasím

TAICHI - PRVNÍ ČTVRTEČNÍ PODVEČERNÍ UKÁZKOVÁ LEKCE ZDARMA- OBSAZENO!!!

Mat-fit studiu Horova 38, Brno     01.10.2020
0 Kč

Srdečně zveme na ukázkovou lekci TAICHI s naší kolegyní Drahuškou. Lekce se bude konat 1.10. v 18:45 hod v našem studiu. 

Draha Šmídová se Taichi věnuje od roku 2011 pod vedením Jany Šedivé. Mimo jiné Taichi vyučuje na Masarykově univerzitě, formou výuky pro studenty.

Slova Drahušky :

,,Prohloubení se do učení Taichi mi dalo do života nový rozměr a naučilo mě, jak pracovat sama na sobě. Dalo mi možnost najít vnitřní pohodu a schopnost umět pracovat se svým tělem jak po fyzické, tak po duševní stránce. Toto učení se stalo mou životní náplní a považuji za důležité, aby bylo předáváno dále. "

Lekce je zdarma, prosíme zaregistrujte se a určitě napište na sebe telefon, ať máme v případě nenadálé situace kontakt na Vás.

Těšíme se na Vás Martina a Draha

 

Co Vás čeká :

Cvičení srdcem

 

 Taichi - jsme jako strom, zakořeněný v zemi a naše ruce, jak větve ve větru vlající a současně propojeni s nebesy.

 

…pomalu se pohybuješ pod korunami stromů, dýcháš, připadá Ti, že spolu s lehkým vánkem splýváš s přírodou v jejím léčivém rytmu. Hlava, ramena, paže, trup, nohy a chodidla se pohybují společně, plynule, hladce a uvolněně, jako když vplouváš do nové, všeprostupující přírodní síly. Ocitáš se v jiném světě, v jiné době…

 

Obsahem výuky Yang Taiji Quan 28 jsou cvičení, která jsou součástí systému tradičních čínských bojových umění Kung-fu:

   •      Přípravná cvičení – porozumění základním principům cvičení a zklidnění mysli

   •      Zjemňování s celou řadou podpůrných cvičení směřujících k většímu uvolnění

   •      Pozice pro správné držení těla a koordinaci pohybů

   •      Pročišťování těla a kultivace Chi – obsahuje statická i pohybová cvičení, se zaměřením na celé tělo nebo jeho specifickou část

   •      Koncentrace a vnímání Chi

   •    K posílení těla, rozvoji pružnosti a zlepšení zdraví

 

Cvičení je určeno pro zájemce o:

    •       výuku tradičního cvičení Yang Taiji Quan 28

    •       posílení vnitřní energie a zlepšení zdravotního stavu

    •       zlepšení kvality života

 

Yang Taiji Quan 28

 

Je to sestava forem, které mezi sebou přechází plynule, jak plující oblaka…jak písek, který se pomalu přesypává…každá forma má svůj název, který má svůj význam.

Jedná se zkrácenou verzi ze sestavy Yang Taiji Quan 108. Sestava má naučit 28 základních pozic ze sestavy Yang Taiji Quan 108 a slouží jako příprava na tuto sestavu. Principy a způsob cvičení se od dlouhé formy ničím neliší.

 

Taiči -Tai Chi Chuan (Tai Ji Quan, Taj-ji, Taichi, Tai-chi, Taiči, Tai-či, Tchaj-ťi) je jedním z původních čínských bojových umění Kung-fu. Je považováno za vnitřní bojové umění historicky vycházející ze starých taoistických filosofických vědomostí a principů Yin a Yang, navzájem se doplňujících protikladů.

 

Galerie neobsahuje žádné fotografie.

Horova 38, Brno - Žabovřesky
776 119 243 a 774 597 097
matfit@mat-fit.cz
/studiomatfit/